jesteś na: Menu: Menu główne
Year: Month: From (yyyy-mm-dd): To (yyyy-mm-dd): Query:

Cztery Sanktuaria nawiedzili w niedzielę 14 września 2014 r. pielgrzymi z Nowego Brzeska, Gruszowa, Grębocina i Żębocina. Wierni dotarli do Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej, Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach i Mogiły.

12-09-2014

UWAGA OSTRZEŻENIE

Ostrzeżenie publiczne Na stronach internetowych Służby Celnej Republiki Czeskiej ukazała się informacja dotycząca przeprowadzonej kontroli na terenie zakładów w miejscowości Bystrzyca. Podczas kontroli ujawniono 500 butelek alkoholu o nazwie Absinth, który zawierał w swoim składzie niebezpieczny dla zdrowia i życia konsumentów alkohol metylowy. Producentem zakwestionowanego alkoholu jest firma VAPA DRINK s.r.o. Mają zieloną etykietę z wyraźnym czerwonym napisem: ABSINTH 60%. Celnicy na razie nie wiedzą, ile skażonego absyntu znajduje się w punktach sprzedaży.

IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie prognozuje

W dniu 7 września 2014 roku delegacja z Gminy Nowe Brzesko: Pani Anna Maj-Skowrońska – Dyrektor M-GCKiP w Nowym Brzesku, Koło Gospodyń Wiejskich z Hebdowa oraz  OSP Hebdów uczestniczyła  w  święcie plonów, które odbyło się w Partnerskiej Gminie Drużbice w  miejscowości Hucisko.

Ponad 40. członków i sympatyków LOK Nowe Brzesko wzięło udział w dniach 6 i 7 września 2014 r. w wyjazdowym posiedzeniu Koła LOK, w Piwnicznej Zdroju. Była Konferencja „1944”, zwiedzanie uzdrowiska z przewodnikiem, grill ze śpiewami, jazda zaprzęgami konnymi i wyprawa na Słowację.

Agencja Rynku Rolnego apeluje do Producentów owoców i warzyw o niezwłoczne uzupełnienie powiadomień dotychczas złożonych do Oddziałów Terenowych ARR oraz o pilne składanie kolejnych przez tych, którzy chcą skorzystać z nadzwyczajnego wsparcia .

W niedzielę 31 sierpnia 2014, w Śmiłowicach, w Gminie Nowe Brzesko, odbyły się Dożynki Gminne.

odbędzie się w dniu: 11 września 2014r. o godz. 9:30 w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Nowym Brzesku

Centrum Kultury i Sportu oraz Szkoła Podstawowa Nr 2 w Miechowie zapraszają na IV Małopolski Konkurs Piosenki Angielskiej dla szkół województwa małopolskiego i świętokrzyskiego, który odbędzie się 27. i 28. listopada 2014r. w Domu Kultury w Miechowie przy ulicy Racławickiej 10.

W związku ze stwierdzeniem afrykańskiego pomoru świń w powiecie białostockim w województwie podlaskim - Małopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii w celu ochrony małopolskich stad trzody chlewnej przed tą chorobą,

Tablica ta upamiętnia wszystkich bohaterów wydarzeń sprzed 70. lat, a szczególnie wyróżnia Weronikę Czerwiec i Antoniego Skąpskiego. Osoby te miały cywilną odwagę aby podjąć kontakt z Niemcami i przekonać ich, że zbrojnej napaści na przejeżdżający 27 lipca 1944 r. przez Nowe Brzesko hitlerowski konwój, dokonał samozwańczy oddział partyzantki radzieckiej.

22-08-2014

Goście w ŚDS

W dniu 21 sierpnia 2014 r. w Środowiskowym Domu Samopomocy w Gruszowie odbył  się Piknik Integracyjny. Uczestniczyło w nim ponad 170 osób.  

Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Brzesko, Sołtys, Rada Sołecka wsi Śmiłowice oraz Gospodarze Dożynek zapraszają na Dożynki Gminne które odbędą się 31 sierpnia 2014 roku (niedziela) w Śmiłowicach.