Procesja Bożego Ciała w Hebdowie- fotorelacja.

Procesja Bożego Ciała w Hebdowie- fotorelacja.

Uroczystość Bożego Ciała jest uczczeniem Boskiego Ciała i Krwi Chrystusa. Pomysłodawczynią tej Uroczystości jest św. Julianna z Cornillion (1193-1258). Była ona przełożoną sióstr augustianek w Mont Cornillion koło Liege. W 1245 roku św. Julianna doznała objawień w których Chrystus zapragnął aby ustanowiono dzień w którym cały Kościół obchodziłby Uroczystość Jego Ciała i Krwi. Zażyczył sobie także aby był to czwartek po Uroczystości Trójcy Przenajświętszej. To właśnie podczas ostatniej wieczerzy w wieczerniku, która odbyła się jak wszyscy dobrze wiemy w Wielki Czwartek Chrystus ustanowił sakrament Eucharystii ofiarując swoje mistyczne Ciało i Krew.

Warsztaty tworzenia  ikon techniką decoupage.

Warsztaty tworzenia ikon techniką decoupage.

Ikona - to obraz sakralny, przedstawiający postacie świętych, sceny z ich życia. Sztuka decoupage’u pozwala tworzyć doskonałe imitacje różnych ikon. Na warsztatach 27 maja entuzjaści malarstwa ikonowego wykonali własną ikonę. Pani Ewy Bernackiej objaśniała krok po kroku kolejne etapy nakładania warstw koloru, przyklejania motywu z klasycznego papieru do decoupage, nakładania złoceń i ozdabiania Ikon konturówkami, perełkami, stemplami. Jak zwykle było to bardzo fascynujące spotkanie.

Warsztaty tworzenia biżuterii artystycznej.

Warsztaty tworzenia biżuterii artystycznej.

Warsztaty tworzenia biżuterii były niezwykłą okazją do twórczego i pożytecznego spędzenia piątkowego popołudnia. Samodzielne projektowanie i robienie biżuterii to nie tylko świetna zabawa, ale także możliwość zdobycia wiedzy i ciekawych umiejętności.

ZAPROSZENIE

ZAPROSZENIE

Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Promocji w Nowym Brzesku z okazji Dnia Dziecka serdecznie zaprasza wszystkie dzieci na bezpłatne przedstawienie teatralne pt. ,,CALINECZKA ", które odbędzie się 1 czerwca (środa) 2016 r. o godz. 17.00 w budynku M-GCKiP w Nowym Brzesku.

Wyniki szkolnych konkursów plastycznych z okazji dnia patronki Szkoły Podstawowej w Nowym Brzesku.

Wyniki szkolnych konkursów plastycznych z okazji dnia patronki Szkoły Podstawowej w Nowym Brzesku.

"Maria Konopnicka widziana przez dzieci" Wyniki szkolnych konkursów plastycznych z okazji dnia patronki W ramach obchodów Święta Patrona Szkoły Podstawowej zorganizowany został szkolny konkurs plastyczny pt. „Ilustracja do utworu Marii Konopnickiej” dla uczniów klas I-III oraz „Portret Marii Konopnickiej” dla uczniów klas IV-VI.

INFORMACJA

INFORMACJA

Dodatkowe zapisy do Szkoły Muzycznej w Nowym Brzesku