DZIEŃ DZIECKA

DZIEŃ DZIECKA

Ćwiczenia powodziowe „WODA 2015”

Ćwiczenia powodziowe „WODA 2015”

W dniu 18 maja 2015 r., pod zaporą czołową zbiornika wodnego w Dobczycach odbyły się Wojewódzkie sztabowe ćwiczenia powodziowe pod kryptonimem „WODA 2015”.

Uwaga -nowe przepisy zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami.

Uwaga -nowe przepisy zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami.

Od 18 maja obowiązują nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym. Służbom kontrolnym oraz sądom dano w ten sposób nowe instrumenty, które powinny w jeszcze większym stopniu zdyscyplinować kierujących pojazdami do przestrzegania przepisów.

NABÓR DO SZKOŁY MUZYCZNEJ

NABÓR DO SZKOŁY MUZYCZNEJ

Szkoła Muzyczna I stopnia im. J. Łuciuka w Mikluszowicach ogłasza nabór uczniów z terenu naszej gminy do oddziału który zamierza utworzyć przy szkole w Nowym Brzesku. Nabór na rok szkolny 2015/2016 prowadzony będzie dla uczniów w wieku 5-16 lat. Szczegóły na załączonym plakacie.

„KONKURS – AZBEST 2015”

„KONKURS – AZBEST 2015”

Urząd Gminy i Miasta Nowe Brzesko informuje, iż w miesiącach maj-wrzesień 2015 roku pracownicy Instytutu Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią Polskiej Akademii Nauk z Krakowa dokonają aktualizacji inwentaryzacji wyrobów zawierających azbest na terenie Gminy i Miasta Nowe Brzesko.

Wyśpiewali III miejsce !

Wyśpiewali III miejsce !

Dnia 14 maja 2015 r. uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Gruszowie wzięli udział w III Małopolskim Festiwalu Osób Niepełnosprawnych " Żeby się ludzie kochali". W konkursie uczestniczyło kilkanaście ośrodków , z różnych stron Małopolski. Można było usłyszeć głównie piosenki o tematyce miłosnej z lat 50. ubiegłego wieku.

„ Wielki Bohater” – Święto Patrona Gimnazjum im. Bohaterów Ziemi Nowobrzeskiej  w Nowym Brzesku

„ Wielki Bohater” – Święto Patrona Gimnazjum im. Bohaterów Ziemi Nowobrzeskiej w Nowym Brzesku

W dniu 8. maja 2015 r obchodziliśmy w naszym Gimnazjum Święto Patrona. Uroczysta Akademia stała się niecodzienną lekcją historii, podczas której przybliżono nam postaci bohaterów zasłużonych dla naszego kraju jak i naszej Małej Ojczyzny.