ZŁOTE GODY

ZŁOTE GODY

W dniu 30 kwietnia 2015 roku osiem par małżeńskich z terenu Gminy i Miasto Nowe Brzesko będzie obchodziło Jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego- Złote Gody. Uroczystość odbędzie się w budynku Miejsko - Gminnego Centrum Kultury i Promocji.

Bezpieczny w domu na ulicy w miejscach publicznych

Bezpieczny w domu na ulicy w miejscach publicznych

W Miejskim Gminnym Centrum Kultury i Promocji w czwartek 23 kwietnia o godz.10.00 odbył się między przedszkolny konkurs o bezpieczeństwie pod hasłem „Bezpieczny w domu, na ulicy, miejscu publicznym”.

KOMUNIKAT

KOMUNIKAT

Małopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii zawiadamia, że na terenie województwa małopolskiego w dniach od 24 kwietnia do 3 maja 2015 r. zostanie przeprowadzone ochronne szczepienie lisów wolno żyjących przeciw wściekliźnie.

KONKURS „WIOSENNE INSPIRACJE”

KONKURS „WIOSENNE INSPIRACJE”

W piątek 24.04.2015 r. o godz. 9.00 w Miejsko - Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Nowym Brzesku odbędą się przesłuchania do konkursu muzycznego "WIOSNĄ ŚPIEWAM TO, CO LUBIĘ"

Podium dla OSP Nowe Brzesko w Mistrzostwach Powiatu Proszowickiego.

Podium dla OSP Nowe Brzesko w Mistrzostwach Powiatu Proszowickiego.

W dniu 18.04.2015r odbyły się I Mistrzostwa w ratownictwie medycznym jednostek tworzących Krajowy System Ratowniczo – Gaśniczy na terenie powiatu proszowickiego. Celem Mistrzostw było doskonalenie i sprawdzenie umiejętności , wiedzy jednostek które jako pierwsze są najczęściej przy różnego rodzaju kolizjach, wypadkach drogowych czy pożarach.

NABÓR DO SZKOŁY MUZYCZNEJ

NABÓR DO SZKOŁY MUZYCZNEJ

Szkoła Muzyczna I stopnia w Mikluszowicach ogłasza nabór na rok szkolny 2015/2016 dla dzieci w wieku 6-16 lat. Szkoła zaprasza młodzież z terenu naszej gminy.

ODBIÓR POPIOŁU

ODBIÓR POPIOŁU

Przypominamy Państwu że w tym miesiącu na terenie naszej gminy odbędzie się zbiórka popiołu paleniskowego.

MAJÓWKA

MAJÓWKA

Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Nowobrzeskiej jak co roku organizuje Majówkę.W sobotę 2 maja spotykamy się w Hebdowie.

STYPENDIA SZKOLNE

STYPENDIA SZKOLNE

Urząd Gminy i Miasta Nowe Brzesko przypomina wszystkim osobom, które wnioskowały o przyznanie stypendium szkolnego dla uczniów na rok szkolny 2014/2015 (wnioski składane w miesiącu wrześniu 2014 roku) o konieczności przedstawienia kosztów poniesionych na cele edukacyjne w drugim półroczu roku szkolnego.

„Śpiąca Królewna” w Miejsko- Gminnym Centrum Kultury i Promocji

„Śpiąca Królewna” w Miejsko- Gminnym Centrum Kultury i Promocji

W dniu 19 kwietnia 2015 r. o godzinie 16.00 w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Nowym Brzesku odbyło się przedstawienie teatralne pt. ,,Śpiąca królewna” w wykonaniu artystów z Grupy Teatralnej ,,Art-Re” z Krakowa.

Peacepainting w Starym Sączu

Peacepainting w Starym Sączu

W sobotę 28 marca br. grupa uczniów z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego z Sierosławic, w ramach projektu Peacepainting udała się na kolejne warsztaty artystyczne - tym razem do Starego Sącza. Wszystkie grupy spotkały się zgodnie z planem przy „ołtarzu papieskim” blisko Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania, gdzie mogłmy wspomnieć historię i wydarzenia tego miejsca.

WALNE ZEBRANIE LOK

WALNE ZEBRANIE LOK

W dniu 16 kwietnia 2015 roku odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze Koła Miejsko-Gminnego Ligi Obrony Kraju Nowe Brzesko. Stowarzyszenie podsumowała czteroletnią działalność i wybrało nowe władze na kadencję 2015-2019.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Mniszowie zajęli  drugie miejsce w finale powiatowego etapu turnieju BRD

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Mniszowie zajęli drugie miejsce w finale powiatowego etapu turnieju BRD

10 kwietnia 2015 roku na obiektach Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach odbył się powiatowy finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego. Celem Turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej. Eliminacje przeprowadzili funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Proszowicach przy współpracy Państwowej Straży Pożarnej (zadania z zakresu pierwszej pomocy) oraz Centrum Kultury i Wypoczynku.

Wielka Liga Czytelników  - półfinał w Miejsko –Gminnym Centrum Kultury i Promocji .

Wielka Liga Czytelników - półfinał w Miejsko –Gminnym Centrum Kultury i Promocji .

W dniu 10 kwietnia 2015 r. o godz. 10.30 w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Nowym Brzesku odbył się ogólnopolski półfinał konkursu Wielka Ligia Czytelników 2014/2015. W półfinale w M-GCKiP wzięły udział dwie szkoły.

Wyślij PIT-a z Centrum Handlowego

Wyślij PIT-a z Centrum Handlowego

W najbliższy weekend 18-19 kwietnia 2015 roku możesz wysłać swojego PIT-a podczas zakupów. Przez dwa dni pracownicy małopolskiej administracji podatkowej będą czekać na Ciebie aż w czterech galeriach handlowych w naszym regionie.

NABÓR DO PROGRAMU

NABÓR DO PROGRAMU

Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Brzesko pragnie poinformować Państwa, iż pojawiła się możliwość uzyskania korzystnego finansowania w ramach PROW „Podstawowe usługi dla gospodarki ludności wiejskiej” na lata 2007 – 2013, kosztów budowy i montażu mikroinstalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii np. mikroinstalacji fotowoltaicznych.

Sesja Rady Miejskiej

Sesja Rady Miejskiej

Przewodniczący Rady Miejskiej Nowe Brzesko zwołuje sesję Rady Miejskiej Nowe Brzesko, która odbędzie się w dniu: 15 kwietnia 2015r.(środa) o godz. 9:00 w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Nowym Brzesku ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego Nr 17a

Czuwanie Przy Grobie Pańskim i Udział w Procesji Rezurekcyjnej – Wielkanoc 2015

Czuwanie Przy Grobie Pańskim i Udział w Procesji Rezurekcyjnej – Wielkanoc 2015

Strażacka warta przy Grobie Pańskim, to tradycja nawiązująca do pilnowania Grobu Chrystusa przez żołnierzy rzymskich. Przy urządzonym w świątyni Bożym Grobie stoi zbrojna warta.

Półfinał Wielkiej Ligi Czytelników w M-GCKiP

Półfinał Wielkiej Ligi Czytelników w M-GCKiP

Już 10 kwietnia bieżącego roku odbędą się wojewódzkie półfinały ogólnopolskiego konkursu czytelniczego „Wielka Liga Czytelników”. Wśród instytucji, które zdecydowały się wziąć udział w tym wydarzeniu jest Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Promocji w Nowym Brzesku.

Wielkanocne śniadanie w ŚDS

Wielkanocne śniadanie w ŚDS

Jak co roku, tym razem w dniu 1 kwietnia, podopieczni i pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Gruszowie spotkali się na tradycyjnym Śniadaniu Wielkanocnym.

strony 1 2 3 4 5