jesteś na: Menu: Menu główneAktualności

Cztery Sanktuaria nawiedzili w niedzielę 14 września 2014 r. pielgrzymi z Nowego Brzeska, Gruszowa, Grębocina i Żębocina. Wierni dotarli do Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej, Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach i Mogiły.

12-09-2014

UWAGA OSTRZEŻENIE

Ostrzeżenie publiczne Na stronach internetowych Służby Celnej Republiki Czeskiej ukazała się informacja dotycząca przeprowadzonej kontroli na terenie zakładów w miejscowości Bystrzyca. Podczas kontroli ujawniono 500 butelek alkoholu o nazwie Absinth, który zawierał w swoim składzie niebezpieczny dla zdrowia i życia konsumentów alkohol metylowy. Producentem zakwestionowanego alkoholu jest firma VAPA DRINK s.r.o. Mają zieloną etykietę z wyraźnym czerwonym napisem: ABSINTH 60%. Celnicy na razie nie wiedzą, ile skażonego absyntu znajduje się w punktach sprzedaży.

IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie prognozuje

W dniu 7 września 2014 roku delegacja z Gminy Nowe Brzesko: Pani Anna Maj-Skowrońska – Dyrektor M-GCKiP w Nowym Brzesku, Koło Gospodyń Wiejskich z Hebdowa oraz  OSP Hebdów uczestniczyła  w  święcie plonów, które odbyło się w Partnerskiej Gminie Drużbice w  miejscowości Hucisko.

Ponad 40. członków i sympatyków LOK Nowe Brzesko wzięło udział w dniach 6 i 7 września 2014 r. w wyjazdowym posiedzeniu Koła LOK, w Piwnicznej Zdroju. Była Konferencja „1944”, zwiedzanie uzdrowiska z przewodnikiem, grill ze śpiewami, jazda zaprzęgami konnymi i wyprawa na Słowację.

Agencja Rynku Rolnego apeluje do Producentów owoców i warzyw o niezwłoczne uzupełnienie powiadomień dotychczas złożonych do Oddziałów Terenowych ARR oraz o pilne składanie kolejnych przez tych, którzy chcą skorzystać z nadzwyczajnego wsparcia .

W niedzielę 31 sierpnia 2014, w Śmiłowicach, w Gminie Nowe Brzesko, odbyły się Dożynki Gminne.

Centrum Kultury i Sportu oraz Szkoła Podstawowa Nr 2 w Miechowie zapraszają na IV Małopolski Konkurs Piosenki Angielskiej dla szkół województwa małopolskiego i świętokrzyskiego, który odbędzie się 27. i 28. listopada 2014r. w Domu Kultury w Miechowie przy ulicy Racławickiej 10.

W związku ze stwierdzeniem afrykańskiego pomoru świń w powiecie białostockim w województwie podlaskim - Małopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii w celu ochrony małopolskich stad trzody chlewnej przed tą chorobą,

Tablica ta upamiętnia wszystkich bohaterów wydarzeń sprzed 70. lat, a szczególnie wyróżnia Weronikę Czerwiec i Antoniego Skąpskiego. Osoby te miały cywilną odwagę aby podjąć kontakt z Niemcami i przekonać ich, że zbrojnej napaści na przejeżdżający 27 lipca 1944 r. przez Nowe Brzesko hitlerowski konwój, dokonał samozwańczy oddział partyzantki radzieckiej.

22-08-2014

Goście w ŚDS

W dniu 21 sierpnia 2014 r. w Środowiskowym Domu Samopomocy w Gruszowie odbył  się Piknik Integracyjny. Uczestniczyło w nim ponad 170 osób.  

Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Brzesko, Sołtys, Rada Sołecka wsi Śmiłowice oraz Gospodarze Dożynek zapraszają na Dożynki Gminne które odbędą się 31 sierpnia 2014 roku (niedziela) w Śmiłowicach.

W ślad za komunikatem Komisji Europejskiej (KE) dotyczącym wprowadzenia wyjątkowych środków wsparcia w sektorze owoców i warzyw, dla Rolników poszkodowanych embargo rosyjskim

27 maja 2014 r. rząd przyjął Program „Karta Dużej Rodziny”, którego celem jest obniżenie kosztów codziennego życia, zwłaszcza ułatwienie rodzinom wielodzietnym dostępu do instytucji kultury oraz upowszechnienie aktywnych form spędzania czasu na terenie całego kraju.