jesteś na: Menu: Menu główneAktualności

Urząd Gminy w Szczurowej informuje, że w dniach 7 i 8 maja 2014r. organizuje bezpłatne szkolenia pt. EKO

Szkolenie w zakresie segregacji odpadów komunalnych, którego celem jest podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców oraz wsparcie inicjatyw proekologicznych obszaru LGD poprzez organizację szkolenia i wyjazdu studyjnego w zakresie gospodarki odpadami.

Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Promocji w Nowym Brzesku wraz z Małopolskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Karniowicach serdecznie dziękują wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie na „ OZDOBĘ WIELKANOCNĄ”.

28 marca bieżącego roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Mniszowie wzięli udział w pierwszych zajęciach na basenie przystępując tym samym do małopolskiego projektu „ Już pływam.” Projekt ten realizowany przez Województwo Małopolskie umożliwia wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych w ramach zajęć pozalekcyjnych. Jego celem jest aktywne zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży oraz umożliwienie im zdobycia podstawowych umiejętności pływackich.

W dniu kanonizacji Jana Pawła II, w niedzielę 27 kwietnia 2014r. w proszowickim Centrum Kultury i Wypoczynku Siostry Kanoniczki Ducha Świętego organizują Festiwal Papieski. Głównymi aktorami będą uczniowie proszowickiej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki.

Środowiskowy Dom Pomocy Społecznej w Gruszowie nad Wisłą tradycyjnie zorganizował dla pensjonariuszy i zaproszonych gości Śniadania Wielkanocne. Było coś dla ducha, było coś dla ciała.

W Hebdowie nad Wisłą palma wielkanocna nadal rośnie. Zaprezentowana podczas niedzieli palmowej mierzyła ponad 10 metrów, co oznacza, że w ciągu ostatniego roku urosła o ponad 1,5 metra i jest najwyższą palmą w powiecie proszowickim.

Miejsko Gminne Centrum Kultury i Promocji w Nowym Brzesku i Systema Sp.z o.o. zapraszają na udział w poniższym bezpłatnym szkoleniu. Zapisy w MGCKiP pod nr tel. 123852944.

Regulamin konkursu „Ozdoby Wielkanocne ” ORGANIZATOR: Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Promocji w Nowym Brzesku. CELE KONKURSU: Rozbudzenie kreatywności, promowanie talentów i rozwijanie zainteresowań twórczych mieszkańców gminy oraz kultywowanie tradycji świąt Wielkanocnych. UCZESTNICY KONKURSU: Konkurs ma charakter otwarty i skierowany jest do wszystkich mieszkańców Gminy i Miasta Nowe Brzesko, którzy spełnią warunki regulaminu.

23 kwietnia 2014r. o godz. 8 00 w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Nowym Brzesku

23 kwietnia 2014r o godz 12-tej w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Nowym Brzesku

odbędzie się w dniu: 22 kwietnia 2014r. o godz. 9-tej w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Nowym Brzesku

25 kwietnia 2014r. o godz. 930 w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Nowym Brzesku

31 marca w Proszowicach odbyło się pierwsze spotkanie inauguracyjne w ramach projektu Peacepainting dla grupy uczniów szkoły podstawowej z Sierosławic. Dzięki środkom uzyskanym przez Bibliotekę Publiczną w Proszowicach, ósemka naszych uczniów (ilość dzieci była ściśle określona) poznawała tajniki malarstwa. Być może prace, które stworzą w ciągu najbliższych dwóch lat, zawisną kiedyś w gabinetach znanych polityków na świecie, czy trafią na wystawy w innych krajach? - takie są m.in. założenia tego projektu.

04-04-2014

Wiosna w bibliotece

Naszą bibliotekę w pierwszy dzień wiosny odwiedziła I grupa przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola w Nowym Brzesku z wychowawczynią panią Elżbietą Wójcik.

W dniu 24 marca 2014r. w wieku 103 lat zmarł najstarszy mieszkaniec miasta i gminy Nowe Brzesko – pan Maksymilian Staniszewski. Urodził się w Nowym Brzesku 10 lutego 1911 roku, kiedy Polska była pod zaborami, a carem Rosji był Mikołaj II.

KRYTERIA NABORU DZIECI DO PRZEDSZKOLA

W zorganizowanych punktach każdy nasz klient będzie mógł przesłać przez internet swój PIT za rok 2013